Home > Datorlietas > ReadyBoost! un tavs Windows XP lidos

ReadyBoost! un tavs Windows XP lidos

ReadyBoost ir diezgan elementāra lieta kā uzlabot datora ātrdarbību. Tiem, kuri nezina, kas tas “pagefile” tāds ir, skaidroju: Dators savai darbībai izmanto vairāk nekā tikai to operatīvās atmiņas daudzumu, kurš ir pieejams, bet daļu no operatīvās darbības informācijas raksta cietajā diskā. Bet cietais disks ir lēns, modernā datorā tā ir visbremzīgākā detaļa. Tad nu atgādinu, ka operatīvā atmiņa (RAM) un arī mūsu mīļie jaukie USB flash ierakstīšanas ziņā ir ātrāki attiecīgos apstākļos var nodrošināt ātrāku piekļuvi operatīvi nepieciešamajiem datiem. Pagefile ir tie operatīvās atmiņas dati, kurus vietas trūkuma dēļ operatīvajā atmiņā uz laiku pārvieto uz cieto disku.

ReadyBoost ideja ir tajā, ka šo te lieko RAM informāciju, kuru citādi rakstītu cietajā diskā, ņem un raksta flashā. Nianse vien tāda, ka kurš katrs parasts flash gan var nederēt, jo ilgi šādu slodzi neizturēs. Tam tiek ražoti flashi ar ReadyBoost ready. Nezinu par Latviju, bet Ebay tādus var atrast.

Pats process vienkāršs. Pieslēdzam USB flash kādā mazāk nozīmīgā USB ligzdā (teiksim, datora aizmugurē vai ar pagarinātāju to vispār ievadam sistēmblokā), pēc tam ejam uz

My Computer => Properties

swap1zx5.jpg

Tālāk …

swap2xc6.jpg

Līdz …

swap3yl9.jpg

Tie, kuri nesaprata vai grib bišķi iedziļināties tajā visā, laipni lūgti Windows X’s Shrine

Mans personīgais viedoklis paliks nemainīgs. Ar normālu RAM (4GB teiksim) šādas fīčas nav tik ļoti nepieciešamas, lai arī swap fails tiks veidots šā vai tā un labāk lai tad tas būtu ātrs un efektīvs. Ja pieņem, ka 2GB flash modulītis ir lētāks par 2 x 1GB RAM (jeb cik nu kuram līdz 4 GB vēl pietrūkst), tad var padomāt. Vislabāk jau padomāt par 4GB RAM un vēl vienu 4GB flash modulīti swap failam … nu jā … kaut kur laikam atkal aizsapņojos. :)

Categories: Datorlietas Tags: , ,
 1. August 3rd, 2007 at 17:17 | #1

  “Normāls” tāds neviennozīmīgs termins. Ļoti daudz (ja ne lielākā daļa) šobrīd nopērkamo mātesplašu 4 GB RAMa ir fiziski iespējamais maksimums.

  Un kopš kura laika tad USB flash raksta ārtāk par HDD?

  IDE max. speed: 133 MB/s
  SATA max. speed: 384 MB/s
  USB2.0 max speed: 60 MB/s

 2. August 3rd, 2007 at 17:30 | #2

  Es domāju, ka kaut kāds āksts kārtējo reizi pats nezina, par ko raksta.

 3. oldschool
  August 3rd, 2007 at 18:29 | #3

  SCSI disku nopērc un būs laime.

 4. August 3rd, 2007 at 18:34 | #4

  Man arī līdz šim likās, ka flash`ā rakstās lēnāk, kā cietnī…

 5. bubu
  August 3rd, 2007 at 20:34 | #5

  USB2 interfeisa max speed ir daudz vairāk kā 60. USB2 interfeisa teorētiskais maksimālais datu pārraides ātrums ir 480MB/s (megabiti/s). Salīdzinot ar SATA2 teorētisko max caurlaidības ātrumu – 3 GB/s (gigabiti/s) – ir redzama atšķirība.

  Un ja ņem nevis teorētiskos skaitļus, bet praktiskos, tad jaunākajiem SATA hdd ātrums ir ap 50-60 MiB/s (megabaiti/s) – tb tas ar ko tu vari tiešām nolasīt datus nevis teorētiskā interfeisa caurlaidība. A bet flašam max ko esmu redzējis ir 20 MiB/s. Un tad jau ir daudz. Lielākai daļai lēto flašu ir labi ja 10 MiB/s.

 6. August 3rd, 2007 at 21:01 | #6

  Varbūt par tiem ātrumiem es kaut ko jaucu, bet tad komentārs no manīm, kā es saprotu, kā flash var padot info ātrāk par cieto disku. Cietajā diskā viss ir izmētāts dažādos sektoros un lēkāšana starp dažādajiem sektoriem, lai nolasītu operatīvo informāciju, paralēli lasot/rakstot klāt jaunu rada zemākus ātrumus par minētajiem. Agrāk peidžfailam pat taisīja atseviškas partīcijas cietajā diskā, lai garantētu fiksētu nevis dinamisku pagefile izmēru, kuru attiecīgi tad dators varēja nolasīt/ierakstīt ātrāk, bet tad es pārgāju atpakaļ uz standarta sistēmu, jo tādā cietajā diskā, kurā ir 300GB un tā page file partīcija atrodas patālāk no diska centra (ņemam vērā, ka c diskam jābūt pirmajam diskam un pagefile nevar tā vienkārši pielikt vistuvāk centram cik atceros). Flash draivs var darboties neatkarīgi un cietais disks netiek noslogots lieki.

  Microsoft šo ReadyBoost prezentē kā atsevišķu Vistas fīču, bet šī ir vienkārša ideja, kā izmantot to arī XP kompjiem.

  Windows ReadyBoost introduces a new concept in add-on system memory. You can use nonvolatile flash memory devices, such as universal serial bus (USB) flash drives, to improve performance without having to add memory “under the hood.” The flash memory device serves as an additional memory cache—that is, memory that the computer can access much more quickly than it can access data on the hard disk drive.

  http://www.microsoft.com/windows/products/windowsvista/features/details/performance.mspx

 7. August 3rd, 2007 at 23:30 | #7

  Teorētiski flash, protams, ir ātrāks par hdd. Bet tad jāatrod iespēja apiet “bottleneck” jeb USB portu. Tāpēc piedāvātā risinājuma mērķauditorija sanāk tikai tie, kam RAMs un HDD kļuvuši par īsu un kuri negrib / nespēj tos abus palielināt.

 8. August 24th, 2007 at 09:45 | #8

  ja naudiņas atļauj, tad priekš pagefile varētu izmantot IDE portā spraužamu FLASH HDD :)

 9. 8 MB ezelis
  February 8th, 2008 at 12:51 | #9

  Tu iespraud Flash zem Win XP un pamēģini uz Removable media uzlikt page file :D Debīls tu esi un viss .
  Tas tikai zem VISTA darbojas.

 10. Pikers
  July 30th, 2009 at 04:57 | #10

  Tikko pamēģināju netīšām uz win 7 dators gandriz aizlidoja!!!!!!!!
  ar 4gb traxdata flashu!!!!! tiešām rullē tik nez cik ilgi flashs dzīvos?

 1. No trackbacks yet.